ROZWÓD

ZADBAMY, BY ROZWÓD KOSZTOWAŁ CIĘ
JAK NAJMNIEJ NERWÓW

Nie wiesz, jak przygotować pozew o rozwód? Martwisz się, czy po rozwiązaniu waszego małżeństwa poradzisz sobie finansowo? Chcesz, by po rozwodzie dzieci mieszkały z Tobą?

Rozwód to trudne przeżycie, któremu towarzyszą silne emocje, a wydany wyrok ma wpływ na całą Twoją przyszłość. To właśnie podczas rozwodu sąd zdecyduje m.in. o władzy rodzicielskiej, alimentach czy korzystaniu ze wspólnego mieszkania.

Właśnie dlatego przygotowanie do sprawy rozwodowej jest kluczowe. Gdy masz pewność, że Twoje interesy są w pełni zabezpieczone, całe postępowanie pociąga za sobą znacznie mniej nerwów. Przepisy są skomplikowane, a ich niezrozumienie może Cię słono kosztować, ale pamiętaj, że nie musisz działać samodzielnie – adwokat od rozwodu może Ci pomóc.

W naszej kancelarii od lat prowadzimy sprawy rozwodowe, wspierając małżonków, którzy podjęli trudną decyzję o zakończeniu swojego małżeństwa.
W ramach naszych usług:

  • analizujemy Twoją sprawę i mówimy Ci, jakie masz możliwości – przede wszystkim czy rozwód z orzekaniem o winie będzie dla Ciebie korzystny;
  • udzielamy porad prawnych dotyczących spraw rozwodowych;
  • wskazujemy Ci, jakie kwestie możesz uregulować poza salą sądową, by zminimalizować stres towarzyszący rozwodowi i skrócić czas postępowania;
  • przygotowujemy pozew lub odpowiedź na pozew, upewniając się, że w pełni zabezpiecza Twoje interesy;
  • reprezentujemy Cię na sali sądowej i podczas rozmów z drugą stroną;
  • wyręczamy Cię wszędzie tam, gdzie to możliwe, by tak trudne przeżycie pochłaniało jak najmniej Twoich nerwów.

ROZWÓD Z ORZEKANIEM O WINIE I BEZ ORZEKANIA O WINIE

Jako adwokaci od spraw rodzinnych wskażemy Ci wady i zalety każdego z tych rozwiązań, umożliwiając Ci podjęcie świadomej decyzji, a potem będziemy Cię w niej wspierać.

W przypadku rozwodu z orzekaniem o winie zadbamy o zgromadzenie dowodów, które pomogą wykazać, że to druga strona odpowiada za rozpad waszego małżeństwa.

Jeśli natomiast wybierzesz rozwód za porozumieniem stron – dołożmy starań, by sprawa przebiegła jak najszybciej.

NEGOCJACJE

Staramy się zminimalizować stres, który towarzyszy Ci w trakcie sprawy rozwodowej. Prowadzimy negocjacje ugodowe dotyczące m.in. podziału wspólnego majątku, władzy rodzicielskiej i opieki nad dziećmi.

Opiniujemy projekty porozumień wychowawczych i dbamy o najlepsze zabezpieczenie Twoich interesów przy jednoczesnym ograniczeniu sporu przed sądem do minimum.

PODZIAŁ MAJĄTKU PO ROZWODZIE

Pomożemy Ci uregulować sprawy majątkowe, pamiętając o rozliczaniu nakładów i wydatków. Jeśli konieczne okaże się uruchomienie odrębnego postępowania o podział majątku po rozwodzie, również możesz liczyć na nasze wsparcie.

SZUKASZ ADWOKATA W WARSZAWIE?

Rozwód to nie tylko procedura prawna. To też trudne i emocjonujące doświadczenie, które wymaga większego wsparcia niż wyłącznie pomoc w sporządzeniu pism i reprezentowanie na sali sądowej. Województwo mazowieckie, a nawet sama Warszawa jest pełna specjalistów z zakresu prawa rodzinnego. W naszej kancelarii zlokalizowanej w dzielnicy Śródmieście staramy się jednak nie tylko przeprowadzić Cię przez zawiłości przepisów. Opieramy swoje działania na takich filarach jak empatia, uczciwość oraz elastyczność w działaniu. Staramy się zapewnić Ci wsparcie, które pozwoli załagodzić stres i emocje, jakie niesie ze sobą ta życiowa zmiana. Podobają Ci się takie zasady współpracy? Jeśli tak, skontaktuj się z nami i powiedz, w czym możemy Ci pomóc.

SZUKASZ ADWOKATA W WARSZAWIE?

Wybór odpowiedniego prawnika do prowadzenia sprawy rodzinnej może stanowić wyzwanie. Szczególnie w tak obszernym regionie jak województwo mazowieckie czy nawet jego serce – Warszawa. Choć adwokatów specjalizujących się w prawie rodzinnym jest wielu, to nasza kancelaria zlokalizowana w dzielnicy Śródmieście wyróżnia się sprecyzowaną misją. Chcemy walczyć o to, co dobre i słuszne, a nasze działania opieramy na takich filarach jak empatia, uczciwość oraz elastyczność w działaniu. Staramy się być nie tylko prawnikami, ale również zaufanymi partnerami na każdym etapie Twojej sprawy rodzinnej. Nie pozostawiamy pytań bez odpowiedzi i na bieżąco informujemy Cię o przebiegu postępowania. Dokładamy starań, by każdy klient czuł się z nami bezpiecznie. Podobają Ci się takie zasady współpracy? Jeśli tak, skontaktuj się z nami i powiedz, w czym możemy Ci pomóc.

ZOBACZ NAJCZĘSTSZE PYTANIA DOTYCZĄCE ROZWODU

Rozwód z orzeczeniem o winie czy bez orzekania o winie?

Rozwód bez orzekania o winie wiąże się ze znacznie szybszym przebiegiem postępowania i zwykle kosztuje Cię mniej stresu. Nie musisz bowiem przedstawiać dowodów wskazujących na to, że to druga strona odpowiada za rozpad waszego małżeństwa ani patrzeć, jak Twój małżonek próbuje obarczyć winą Ciebie. Jeśli jednak zdecydujesz się na rozwód z orzekaniem o winie, Twoja sytuacja może kształtować się znacznie lepiej pod kątem ewentualnych alimentów. W przypadku, gdy zdołasz wykazać, że to druga strona jest wyłącznie winna rozpadowi waszego małżeństwa, masz prawo domagać się alimentów z uwagi na sam fakt istotnego pogorszenia się Twojej sytuacji majątkowej po rozwodzie.

Ile kosztuje rozwód?

Całkowity koszt rozwodu zależy od wielu czynników, takich jak chociażby długość postępowania, liczba powołanych dowodów czy wynagrodzenie, jakie ustali dany adwokat rozwodowy za swoje usługi. Złożenie pozwu wiąże się z koniecznością wniesienia opłaty sądowej wysokości 600 złotych (w przypadku rozwodu bez orzekania o winie koszt ten wyniesie 300 złotych).  Kolejne wydatki mogą wynikać z powołania biegłego sądowego (koszt w granicach od kilkuset do ok. 2000 złotych) czy powołania mediatora. Im bardziej małżonkowie są skłonni do uzgodnienia wspólnego stanowiska i rozstrzygnięcia jak największej liczby kwestii poza salą sądową, tym krótsze będzie też postępowanie i tym mniejsze jego koszty.

Rozwód czy separacja?

Zarówno rozwód, jak i separację sąd orzeka w momencie, gdy między małżonkami nastąpił zupełny rozkład pożycia małżeńskiego. Skutki rozwodu i separacji również są podobne – mają wpływ na dziedziczenie, alimenty i prowadzą do rozdzielności majątkowej. Zasadnicza różnica polega jednak na tym, że w przypadku separacji rozkład pożycia nie jest trwały – istnieje więc szansa na to, że małżonkowie będą jeszcze w stanie naprawić swoje małżeństwo. Przez czas trwania separacji pozostają też mężem i żoną, co oznacza, że nie mogą zawrzeć małżeństwa z inną osobą. Jeśli masz wątpliwości, które rozwiązanie będzie lepsze w Twojej sytuacji, możesz skorzystać z porady prawnej, której udzieli Ci adwokat od rozwodów.

Czym zajmuje się adwokat do spraw rozwodowych?

Wbrew pozorom prawnik rozwodowy musi zadbać o znacznie więcej kwestii niż tylko skuteczny rozwód. Przekonanie sądu, że istnieją podstawy do rozwiązania Twojego małżeństwa to zaledwie część jego zadań. Rozwody pociągają za sobą wiele konsekwencji istotnych dla Twojej przyszłości – mają wpływ m.in. na wychowanie wspólnych dzieci, kontakty z nimi i na Twoją sytuację materialną. Dobry prawnik musi wziąć pod uwagę wszystkie te kwestie, by mieć pewność, że Twoje interesy są właściwie chronione.

https://adwokacisikorscy.pl/wp-content/uploads/2022/12/kancelaria-ekspert-logo-wh2.png
Kancelaria Adwokacka EKSPERT
https://adwokacisikorscy.pl/wp-content/uploads/2022/12/adwokatura.png