SPRAWY KARNE

SPRAWY KARNE

Jesteś osobą poszkodowaną w wyniku przestępstwa?
A może potrzebujesz pomocy adwokata w swojej sprawie karnej?

Fałszywe oskarżenia, złośliwy donos, przypadek, nieuwaga czy nieumyślne
działanie mogą sprawić, że staniesz się osobą podejrzaną, a nawet oskarżoną o popełnienie przestępstwa. W takich sytuacjach zwykle konieczna okaże się
pomoc dobrego adwokata od spraw karnych.

Będziemy reprezentować Cię na każdym etapie postępowania karnego, dążąc do oczyszczenia z zarzutów lub uzyskania możliwie najkorzystniejszego wyroku. Zadbamy także o przestrzeganie praw przysługujących Ci w toku procesu.

Jeśli natomiast jesteś ofiarą przestępstwa, pomożemy Ci przygotować się do  postępowania w charakterze pokrzywdzonego lub oskarżyciela posiłkowego, by zmaksymalizować szanse na uzyskanie sprawiedliwego wyroku i pociągnięcie właściwych osób do odpowiedzialności karnej.

Jako specjaliści od prawa karnego:

  • udzielamy porad prawnych i sporządzamy opinie prawne;
  • przygotowujemy zawiadomienie o popełnieniu przestępstwa;
  • reprezentujemy Cię w sprawach o odszkodowanie za niesłuszne zatrzymanie, skazanie lub aresztowanie;
  • sporządzamy w Twoim imieniu pisma procesowe;
  • występujemy w charakterze pełnomocnika pokrzywdzonego, oskarżyciela posiłkowego lub oskarżyciela subsydiarnego;
  • wspieramy Cię na etapie postępowania karnego wykonawczego, w takich sprawach jak odroczenie wykonania kary, warunkowe przedterminowe zwolnienie czy dozór elektroniczny;
  • reprezentujemy Cię w sprawach dotyczących przestępstw gospodarczych.

Pamiętaj – im szybciej skontaktujesz się z adwokatem od spraw karnych, tym większa szansa, że sprawa zakończy się po Twojej myśli.

POSTĘPOWANIE PRZYGOTOWAWCZE

Udzielimy Ci natychmiastowej pomocy prawnej w przypadku zatrzymania lub tymczasowego aresztowania.

W Twoim imieniu będziemy działać przed Policją i Prokuraturą.

Przygotujemy Cię do przesłuchania w charakterze świadka, podejrzanego lub pokrzywdzonego.

POSTĘPOWANIE SĄDOWE

Zapoznamy się z przedstawionymi Ci zarzutami, przeanalizujemy Twoją sprawę i powiemy Ci, jakie masz możliwości.

Wspólnie opracujemy strategię procesową, która zwiększy Twoje szanse na uzyskanie korzystnego wyroku.

Będziemy Cię reprezentować przed sądem każdej instancji i na każdym etapie postępowania sądowego.

POSTĘPOWANIE WYKONAWCZE

Jeśli to możliwe, w Twoim imieniu wystąpimy o warunkowe przedterminowe zwolnienie, odroczenie wykonania kary pozbawienia wolności, a także możliwość jej wykonywania w formie dozoru elektronicznego.

POZNAJ ODPOWIEDZI NA CZĘSTE PYTANIA W SPRAWACH KARNYCH

Ile kosztuje wynajęcie adwokata w sprawie karnej?

Koszt prowadzenia sprawy karnej przez adwokata będzie zależeć od kilku kwestii. Po pierwsze, adwokat musi stosować się do rozporządzenia ministra sprawiedliwości w sprawie opłat za czynności adwokackie, w którym określono stawki minimalne. I tak np. w przypadku obrony przed sądem rejonowym wynagrodzenie adwokata wyniesie minimum 720 złotych, a już przy postępowaniu przed sądem apelacyjnym – 1200 złotych. Warto przy tym pamiętać, że są to właśnie stawki minimalne, dlatego w praktyce koszt prowadzenia sprawy zwykle będzie wyższy. O ile wyższy – to już zależy m.in. od stopnia skomplikowania, pilności sprawy czy doświadczenia adwokata.

Kiedy warto skorzystać z pomocy adwokata od prawa karnego?

Dzięki profesjonalnej pomocy można zaoszczędzić czas, nerwy, a przede wszystkim uzyskać możliwie najbardziej korzystne rozstrzygnięcie. Bez wsparcia specjalisty łatwo o popełnienie błędów, których później nie da się cofnąć. Adwokat, dzięki swojej wiedzy i doświadczeniu, wie, jak poprawnie przygotować wszystkie pisma i wnioski, jakie dowody zgłosić, a przede wszystkim jaką strategię obrać, by zwiększyć szanse, że sprawa  zakończy się po Twojej myśli. Z pomocy adwokata od prawa karnego warto więc skorzystać, jeśli chcesz czuć się bezpiecznie i mieć pewność, że podejmujesz właściwe działania w swojej sprawie.

Jak przygotować się do sprawy karnej?

Wiele zależy tu od etapu, na którym znajduje się Twoja sprawa – prowadzenia czynności przez policję lub prokuraturę, rozprawy w sądzie, czy może postępowania wykonawczego (po wydaniu wyroku skazującego).

Przygotowanie do sprawy karnej na pewno zawsze będzie wymagać przeanalizowania Twojej sytuacji i ustalenia realnych scenariuszy oraz wybrania tego najbardziej korzystnego dla Ciebie. Kolejne czynności będą już mieć na celu realizację obranej strategii. Mogą obejmować przygotowanie do składania wyjaśnień, przygotowanie do przesłuchania, sporządzenie odpowiednich pism, zgłoszenie wniosków dowodach przemawiających na Twoją korzyść czy ustalenie, jakie pytania chcesz zadań świadkom oraz biegłym.

https://adwokacisikorscy.pl/wp-content/uploads/2022/12/kancelaria-ekspert-logo-wh2.png
Kancelaria Adwokacka EKSPERT
https://adwokacisikorscy.pl/wp-content/uploads/2022/12/adwokatura.png