SPRAWY RODZINNE

SPRAWY RODZINNE NIE
MUSZĄ BYĆ STRESUJĄCE

Potrzebujesz pomocy adwokata w sprawie o rozwód?
Boisz się, że sąd nie przyzna Ci prawda do opieki nad dziećmi?
A może nie wiesz, jak podzielić majątek po rozwodzie?

Sprawy rodzinne należą do szczególnie trudnych i emocjonujących, a ich rozstrzygnięcie ma ogromny wpływ nie tylko na Twoją przyszłość, ale także na przyszłość Twoich bliskich. Właśnie dlatego tak ważne jest znalezienie
odpowiedniego adwokata od spraw rodzinnych. Takiego, który będzie
dysponował wiedzą i doświadczeniem, a także wykaże się wyczuciem
i umiejętnie poprowadzi negocjacje z drugą stroną.

Doskonale rozumiemy, że w tak trudnych sytuacjach jak rozwód czy ustalenie
opieki nad dziećmi poczucie bezpieczeństwa jest Ci szczególnie potrzebne.
Mając na uwadze Twoją przyszłość i dobro Twoich dzieci, przeprowadzimy Cię przez każdy etap postępowania i dołożymy starań, by cały ten proces kosztował Cię jak najmniej nerwów.

W ramach naszych usług:

  • wskazujemy dostępne możliwości i szanse na wygraną;
  • przygotowujemy pozew, odpowiedź na pozew i inne pisma procesowe;
  • jeśli to możliwe – dążymy do zawarcia korzystnej dla Ciebie ugody, która zaoszczędzi Ci mnóstwo czasu, kosztów i nerwów;
  • dbamy o zgromadzenie dokumentów i dowodów potrzebnych w sprawie;
  • reprezentujemy Cię na sali sądowej i podczas rozmów z drugą stroną;

Nie ograniczamy się tylko do pisania pism i reprezentowania
Cię w sądzie albo podczas negocjacji ugodowych. Dla nas nie jesteś kolejnym
numerem sprawy, ale człowiekiem, który ma swoje problemy i obawy.

SPRAWY RODZICIELSKIE

Pomagamy Ci zadbać o dobro Twoich dzieci w takich sprawach jak:

  • ustalenie władzy rodzicielskiej;
  • ustalenie opieki i kontaktów;
  • ustalenie miejsca pobytu małoletnich.

Staramy się nie pogłębiać konfliktu z drugim rodzicem, ale przede wszystkim – chcemy zadbać o przyszłość Twoich dzieci i umożliwić im spędzanie z Tobą jak najwięcej czasu.

Prowadzimy również sprawy o alimenty. Pomagamy Ci ustalić ich wysokość, a także reprezentujemy Cię w sprawach dotyczących podwyższenia dotychczas wypłacanej kwoty.

UGODA I NEGOCJACJE

Jeśli między Tobą i drugą stroną istnieje wola porozumienia, prowadzimy negocjacje. Dążymy do wypracowania zgodnego stanowiska  i zabezpieczenia Twoich interesów.

Dzięki temu możesz znacznie szybciej i bez zbędnych nerwów zakończyć sprawy związane m.in. z opieką nad dziećmi, podziałem majątku czy rozwodem.

ROZWÓD I SEPARACJA

Wspieramy Cię w całym procesie rozwiązania małżeństwa. Pilnujemy, by w pozwie rozwodowym znalazły się wszystkie niezbędne wnioski, a następnie – by sąd przychylił się do nich w toku postępowania.

Prowadzimy również sprawy o separację dla tych współmałżonków, którzy chcą uregulować sprawy rodzinne i majątkowe na gruncie prawnym.

CZĘSTO ZADAWANE PYTANIA W SPRAWACH ROZWODU I UGODY

Kiedy możliwy jest rozwód?

Aby sąd udzielił rozwodu, musi ustalić, że między małżonkami nastąpił trwały i zupełny rozkład pożycia małżeńskiego. Oznacza to, że rozwiązanie małżeństwa jest możliwe tylko w razie ustania wszystkich więzi (fizycznej, emocjonalnej gospodarczej) i tylko, gdy nie ma już perspektyw na odbudowanie waszego związku.

O czym sąd orzeka w wyroku rozwodowym?

W wyroku rozwodowym sąd rozstrzyga znacznie więcej kwestii niż tylko samo rozwiązanie małżeństwa. Ustala także, kto ponosi winę za rozpad waszego związku, określa wysokość ewentualnych alimentów, decyduje, jak będzie wyglądać korzystanie z waszego wspólnego mieszkania po rozwodzie, a także rozstrzyga kwestie związane z waszymi wspólnymi małoletnimi dziećmi – przede wszystkim dotyczące opieki i władzy rodzicielskiej. Jeśli nie przedłuży to nadmiernie postępowania, na wasz wniosek sąd może też przeprowadzić podział majątku wspólnego.

Rozwód czy separacja?

Zarówno orzeczenie rozwodu, jak i separacji, możliwe jest pod warunkiem, że między Tobą i Twoim małżonkiem nastąpił trwały rozkład pożycia małżeńskiego (ustały więzi duchowe, fizyczne i gospodarcze). Różnica polega na tym, że w przypadku rozwodu ustanie tych więzi musi być trwałe. Jeśli więc istnieje szansa na odbudowę waszego małżeństwa, sąd nie orzeknie rozwodu, ale możliwa będzie separacja.

https://adwokacisikorscy.pl/wp-content/uploads/2022/12/kancelaria-ekspert-logo-wh2.png
Kancelaria Adwokacka EKSPERT
https://adwokacisikorscy.pl/wp-content/uploads/2022/12/adwokatura.png