ALIMENTY

OTRZYMAJ ALIMENTY DLA CIEBIE LUB DZIECKA

Chcesz otrzymać alimenty po rozwodzie? Domagasz się pieniędzy dla swojego dziecka? A może jesteś inną osobą uprawnioną do otrzymania finansowego wsparcia od najbliższych?

Obojętnie, czy chodzi o pieniądze dla Ciebie, czy Twojego dziecka, musisz udowodnić, że żądana przez Ciebie kwota jest odpowiednia. To trudne zadanie, bo ostateczna decyzja sądu zależy od wielu czynników. Wiedząc, jakie dowody przedstawić, na jakie argumenty się powołać i jak sądy orzekają w podobnych sprawach, możesz jednak znacznie zwiększyć swoje szanse na uzyskanie korzystnego rozstrzygnięcia. Właśnie dlatego dobry prawnik może okazać się ogromnym wsparciem.

A może to Ty jesteś osobą zobowiązaną do zapłaty i uważasz, że żądana kwota jest nieracjonalna? Albo właśnie zmieniła się Twoja sytuacja życiowa i nie jesteś w stanie płacić dotychczasowej sumy? W każdym z tych przypadków może Ci pomóc adwokat specjalizujący się w sprawach o alimenty.

Jako adwokaci prowadzący sprawy rodzinne od lat pomagamy zarówno byłym małżonkom, ich dzieciom, jak i innym osobom uprawnionym do otrzymania alimentów w dochodzenia pieniędzy, do których mają prawo. Reprezentujemy też osoby, na których ciąży obowiązek alimentacyjny. Upewniamy się, że zasądzona kwota odpowiada ich możliwościom finansowym i obecnej sytuacji życiowej.

W ramach naszych usług:

  • zapoznajemy się z Twoją sprawą i ustalamy, czy masz prawo do alimentów;
  • biorąc pod uwagę takie czynniki jak Twoja sytuacja i Twoje potrzeby, a także sytuacja majątkowa zobowiązanego do zapłaty, pomagamy Ci ustalić odpowiednią wysokość alimentów;
  • przedstawiamy argumenty i dowody, które uzasadnią Twoje żądania;
  • zapewniamy Ci wsparcie w całym procesie dochodzenia alimentów – od przygotowania pism, przez negocjacje ugodowe, aż po spór w sądzie;
  • reprezentujemy Cię w sprawach o podwyższenie, obniżenie, wygaśnięcie obowiązku alimentacyjnego;
  • jeśli to na Tobie ciąży obowiązek alimentacyjny – pomagamy Ci uzyskać rozstrzygnięcie zgodne z Twoją sytuacją majątkową i życiową.

ALIMENTY NA DZIECKO

Sprawy o alimenty na dziecko są szczególnie skomplikowane, bo z wiekiem zmieniają się uzasadnione potrzeby dziecka.

Jako adwokaci od alimentów pomożemy Ci nie tylko ustalić odpowiednią wysokość alimentów i uzyskać je w trakcie postępowania rozwodowego czy w sprawie o separację. Gdy potrzeby dziecka się zmienią, możesz na nas liczyć także w sprawach ich obniżenia lub podwyższenia.

ALIMENTY DLA MAŁŻONKA

Sąd orzekł rozwód lub separację i to nie Ty ponosisz wyłączną winę za rozpad waszego małżeństwa? Powiemy Ci, czy możesz otrzymać alimenty, w jakiej wysokości i pomożemy Ci je uzyskać.

A jeśli to od Ciebie były małżonek domaga się zapłaty – sprawdzimy, czy na pewno ma do tego prawo i czy żądana przez niego kwota nie jest zawyżona.

ALIMENTY DLA INNYCH CZŁONKÓW RODZINY

Nie tylko byli małżonkowie i dzieci mają prawo do alimentów. Jako osoba znajdująca się w trudnej sytuacji finansowej możesz domagać się wsparcia również od swoich dzieci, dziadków czy wnuków. A wtedy pomoc prawnika również może okazać się niezbędna.

Pomożemy Ci wykazać, że w Twojej sprawie takie żądania są uzasadnione, ustalimy wysokość potrzebnych alimentów i zadbamy o uzyskanie pieniędzy, które będą dla Ciebie realnym wsparciem.

SZUKASZ ADWOKATA W WARSZAWIE?

Wysokość zasądzonych alimentów ma ogromny wpływ na Twoją sytuację życiową i majątkową. I to obojętnie, czy jesteś osobą zobowiązaną do zapłaty, czy też domagającą się alimentów. Województwo mazowieckie, a nawet sama Warszawa, są pełne prawników specjalizujących się w prawie rodzinnym. Staramy się jednak nie być tylko kolejnymi adwokatami, a osobami, które zapewniają Ci znacznie więcej niż pomoc prawną. Nasza kancelaria zlokalizowana w dzielnicy Śródmieście działa według takich zasad jak empatia, uczciwość i elastyczność. Chcemy być profesjonalistami, którym możesz w pełni zaufać i przy których czujesz się bezpiecznie. Podobają Ci się takie zasady współpracy? Jeśli tak, skontaktuj się z nami i powiedz, w czym możemy Ci pomóc.

ZOBACZ NAJCZĘSTSZE PYTANIA DOTYCZĄCE ALIMENTÓW

Kiedy należą się alimenty na małżonka?

To, czy otrzymasz alimenty od byłego małżonka i na jakich warunkach, jest ściśle związane z winą za rozkład pożycia małżeńskiego.

1. Jeśli sąd orzekł rozwód za porozumieniem stron albo uznał, że oboje ponosicie winę za rozwód, alimenty otrzymasz tylko, gdy nie jesteś w stanie zaspokajać swoich usprawiedliwionych potrzeb.

2. Gdy sąd uzna, że żadne z was nie jest winne rozpadowi małżeństwa, alimenty również możesz otrzymać tylko w razie popadnięcia w niedostatek, ale maksymalnie przez 5 lat od orzeczenia rozwodu.

3. Jeśli wyłączna wina za rozpad małżeństwa leży po drugiej stronie,  masz prawo do alimentów ze względu na sam fakt pogorszenia się Twojej sytuacji materialnej po rozwodzie.

W każdym z wyżej wymienionych przypadków Twoje prawo do alimentów od małżonka wygaśnie również w momencie, gdy zawrzesz ponownie związek małżeński.

Kiedy można złożyć wniosek o podwyższenie alimentów?

O podwyższenie alimentów możesz wnioskować, gdy zwiększą się usprawiedliwione potrzeby Twojego dziecka lub na lepsze zmieni się sytuacja majątkowa rodzica zobowiązanego do zapłaty. Zwiększenie potrzeb dziecka nie musi się przy tym wiązać np. z poważną chorobą. Często wynika z samego faktu dorastania małoletniego, którego potrzeby wraz z wiekiem wzrastają. Poprawa sytuacji majątkowej rodzica sprowadza się natomiast m.in. do odzyskania zdolności do pracy, wygranej na loterii, otrzymania dużej darowizny czy odziedziczenia pokaźnego majątku.

Do kiedy płaci się alimenty na dziecko?

Obowiązek płacenia alimentów na dziecko nie wygasa z chwilą, w której osiągnie ono pełnoletność. Trwa tak długo, jak długo dziecko nie jest w stanie samodzielnie się utrzymać. Jeśli więc np. studiuje dziennie, rodzic wciąż ma względem niego obowiązek alimentacyjny. Inaczej sytuacja wygląda już natomiast, gdy dziecko mogłoby pracować i zarabiać na swoje utrzymanie, ale z różnych powodów tego nie robi – wtedy rzeczywiście rodzic może uchylić się od konieczności płacenia alimentów.

W czym może mi pomóc adwokat od alimentów?

Po pierwsze dobry adwokat pomoże Ci ustalić, czy w ogóle istnieją podstawy do ubiegania się o alimenty, a także określić ich wysokość i zgromadzić dowody pozwalające przekonać sąd do swoich racji – obojętnie, czy chodzi o alimenty na dziecko, byłego małżonka czy innego członka rodziny. Może reprezentować swoich klientów również w sprawach o zwiększenie alimentów, ich obniżenie oraz zabezpieczenie.

https://adwokacisikorscy.pl/wp-content/uploads/2022/12/kancelaria-ekspert-logo-wh2.png
Kancelaria Adwokacka EKSPERT
https://adwokacisikorscy.pl/wp-content/uploads/2022/12/adwokatura.png