NIERUCHOMOŚCI

UREGULUJ STAN PRAWNY SWOJEJ NIERUCHOMOŚCI!

Chcesz kupić dom lub mieszkanie i zastanawiasz się, czy umowa jest dla Ciebie korzystna? Nie wiesz, jak znieść współwłasność nieruchomości? A może ktoś bezumownie korzysta z Twojego gruntu?

Sprawy cywilne dotyczące nieruchomości są skomplikowane i budzą dużo emocji. Nie musisz jednak na własną rękę zagłębiać się w przepisy i stresować całym postępowaniem. Od lat doradzamy naszym klientom, jak najskuteczniej i najszybciej rozwiązać trudne sprawy dotyczące nieruchomości. Wspieramy ich zarówno w procedurach administracyjnych, sporządzania umów, negocjacji ugodowych, jak i w postępowaniach na drodze sądowej.

Prowadzimy sprawy z zakresu:

  • zniesienia współwłasności nieruchomości;
  • zarządu, rozporządzania udziałem we wspólnej nieruchomości;
  • rozliczania i zwrotu nakładów na nieruchomość;
  • odszkodowania za wywłaszczenie nieruchomości;
  • zasiedzenia nieruchomości;
  • odszkodowania za bezumowne korzystane z nieruchomości;
  • zezwolenia na zakup nieruchomości w Polsce przez cudzoziemca;
  • podziału majątku wspólnego małżeńskiego obejmującego nieruchomość;
  • podziału majątku spadkowego (działu spadku), w którego skład wchodzi nieruchomość;
  • analizowania i opiniowania umów dotyczących nieruchomości (m.in. umów sprzedaży, przedwstępnych i przyrzeczonych).

ZASIEDZENIE

Od lat zachowujesz się jak właściciel nieruchomości, mimo że zgodnie z przepisami nie należy do Ciebie? Pomożemy Ci potwierdzić swoje prawa do gruntu, domu czy mieszkania i wpisać się do Księgi Wieczystej jako właściciel.

A może to Tobie ktoś próbuje odebrać nieruchomość? Sprawdzimy, czy na pewno zdołał ją skutecznie zasiedzieć.

UMOWY DOTYCZĄCE NIERUCHOMOŚCI

Zamierzasz kupić lub sprzedać nieruchomość
i zastanawiasz się, czy umowa jest dla Ciebie korzystna?

Dokładnie ją przeanalizujemy i wskażemy Ci,
jakie postanowienia warto zmienić,
by jeszcze lepiej zabezpieczyć swoje prawa.

ZNIESIENIE WSPÓŁWŁASNOŚCI

Chcesz zostać wyłącznym właścicielem wspólnej nieruchomości? Ty i inni spadkobiercy odziedziczyliście nieruchomość w spadku?

Możesz liczyć na naszą pomoc we wszystkich sprawach dotyczących zniesienia współwłasności nieruchomości i podziału majątku.

SZUKASZ ADWOKATA W WARSZAWIE?

Sprawy dotyczące nieruchomości są skomplikowane, a cena, którą poniesiesz w przypadku popełnienia błędów – wysoka. Właśnie dlatego tak ważne jest znalezienie odpowiedniego specjalisty. Województwo mazowieckie jest pełne prawników prowadzących sprawy dotyczące nieruchomości. Tak samo jak pełna jest ich sama Warszawa. Dokładamy jednak starań, by nie być tylko kolejnymi prawnikami, ale adwokatami, z których usług sami chcielibyśmy korzystać. Właśnie dlatego nasza kancelaria zlokalizowana w dzielnicy Śródmieście budowana jest na takich wartościach jak uczciwość, empatia oraz elastyczność w działaniu. Dzięki temu możemy wspierać Cię nie tylko fachową wiedzą. Chcemy budować relację opartą na bezpieczeństwie i zaufaniu, nie pozostawiając miejsca na wątpliwości. Ten zamiar realizujemy, tłumacząc zawiłe przepisy na prosty język, przedstawiając realne scenariusze i pozostając z Tobą w stałym kontakcie. Podobają Ci się takie zasady współpracy? Jeśli tak, skontaktuj się z nami i powiedz, w czym możemy Ci pomóc.

ZOBACZ CZĘSTE PYTANIA DOTYCZĄCE SPRAW CYWILNYCH

Ile czasu potrzeba do zasiedzenia nieruchomości?

Wszystko zależy od tego, czy osoba dokonująca zasiedzenia działała w dobrej wierze, czyli sądziła, że jest jej właścicielem. W takiej sytuacji czas zasiedzenia wynosi 20 lat. Z kolei jeśli taka osoba wiedziała, że nie jest właścicielem nieruchomości lub z łatwością mogła się tego dowiedzieć, czas zasiedzenia wydłuża się do 30 lat.

Jak można znieść współwłasność nieruchomości?

Zniesienie współwłasności nieruchomości może polegać na sprzedaniu nieruchomości i podzieleniu się uzyskanymi z tego tytułu pieniędzmi, wydzieleniu odrębnych części (np. lokali) w ramach jednej nieruchomości albo na przyznaniu nieruchomości na własność jednej osobie z obowiązkiem spłaty pozostałych.

https://adwokacisikorscy.pl/wp-content/uploads/2024/06/sikorscy-kancelaria-adwokacka-logo-white-e1718957592760.png
Sikorscy Kancelaria Adwokacka Aldona Sikorska Piotr Sikorski s.c.
https://adwokacisikorscy.pl/wp-content/uploads/2022/12/adwokatura.png