SPRAWY CYWILNE

PRAWO CYWILNE NIE MUSI
BYĆ SKOMPLIKOWANE!

Niezależnie od tego, czym się zajmujesz, stale masz do czynienia z prawem cywilnym – podpisując umowę, wdając się w konflikty z sąsiadami czy nawet biorąc udział w wypadku, w wyniku którego zyskujesz prawo do odszkodowania. Każda z tych sytuacji może wydawać się trudna i stresująca. Jeśli jednak skorzystasz z pomocy doświadczonego adwokata od prawa cywilnego, wszystko stanie się prostsze.

W ramach naszych usług:

  • zapoznajemy się z Twoją sprawą i mówimy Ci, jakie masz możliwości;
  • przygotowujemy niezbędne pisma – m.in. wezwanie do zapłaty, pozew, wezwanie do zaprzestania naruszeń;
  • pomagamy Ci sporządzić niezbędne umowy, a także opiniujemy te przygotowane dla Ciebie i upewniamy się, że są korzystne;
  • reprezentujemy Cię w kontaktach z drugą stroną, podczas negocjacji ugodowych oraz na sali sądowej;
  • wyręczamy Cię we wszystkich formalnościach i dbamy, by cała sprawa wymagała jak najmniej Twojego zaangażowania i czasu, a przede wszystkim, by kosztowała Cię jak najmniej nerwów.

UMOWY, KONTRAKTY

Zastanawiasz się, czy umowa jest dla Ciebie korzystna? Borykasz się z nieuregulowanymi płatnościami? A może planujesz zakończyć współpracę i nie wiesz, jak to zrobić? Adwokat dobrze znający prawo cywilne może rozwiać Twoje wątpliwości i w Twoim imieniu podjąć konieczne działania.

Umowy to nieodłączna część codzienności. Zawierasz je choćby z deweloperem, ekipą remontową czy usługodawcami. Upewnimy się, że skutecznie zabezpieczają Twoje prawa, a gdy współpraca nie będzie przebiegać zgodnie z planem – pomożemy uzyskać przysługujące Ci świadczenia.

Nasza kancelaria prowadzi sprawy cywilne dotyczące takich kwestii jak:

  • niewykonanie lub nienależyte wykonanie umowy;
  • odstąpienie, rozwiązanie, wypowiedzenie umowy;
  • dochodzenie zapłaty zaliczki lub zadatku;
  • opiniowanie i przygotowywanie umów;
  • dochodzenie odszkodowania i zadośćuczynienia w związku z niewykonaniem lub nienależytym wykonaniem umowy.

NIERUCHOMOŚCI

Możesz liczyć na nasze wsparcie także w sprawach związanych z nieruchomościami. Adwokat z naszej kancelarii prowadzący sprawy cywilne pomoże Ci rozwiązać konflikty sąsiedzkie dotyczące m.in. ustanowienia drogi koniecznej czy immisji.

Będziemy Cię również reprezentować w sprawach związanych z wywłaszczeniem nieruchomości, a także ustaleniem prawa własności w wyniku zasiedzenia.

ODSZKODOWANIA

Jeśli jesteś osobą poszkodowaną w wypadku albo w wyniku niedotrzymania warunków umowy, nasza kancelaria pomoże Ci uzyskać rekompensatę przewidzianą przez prawo cywilne i adekwatną do poniesionych przez Ciebie szkód.

Sprawdzimy również, czy masz prawo do dodatkowych świadczeń, takich jak renta czy zadośćuczynienie i jeśli tak – będziemy dochodzić ich zapłaty.

SZUKASZ ADWOKATA W WARSZAWIE?

Warszawa to miasto pełne prawników specjalizujących się w prawie cywilnym. Nasza kancelaria zlokalizowana w dzielnicy Śródmieście budowana jest jednak na konkretnych wartościach, takich jak uczciwość, elastyczność w działaniu i empatia. Większości spraw towarzyszą silne emocje i niepewność. Chcemy więc nie tylko zapewnić Ci pomoc prawną, jakiej potrzebujesz, ale także poczucie bezpieczeństwa w toku całego postępowania. Przejrzyste tłumaczenie Twojej sytuacji prawnej, obowiązujących przepisów i realnych scenariuszy pozwoli wyeliminować wszelkie wątpliwości i podejmować świadome decyzje. W naszej kancelarii zlokalizowanej w samym sercu województwa mazowieckiego staramy się być nie tylko adwokatami, ale i Twoimi zaufanymi partnerami w drodze do osiągnięcia sukcesu prawnego. Podobają Ci się takie zasady współpracy? Jeśli tak, skontaktuj się z nami i powiedz, w czym możemy Ci pomóc.

ZOBACZ CZĘSTE PYTANIA DOTYCZĄCE SPRAW CYWILNYCH

Kiedy można otrzymać odszkodowanie?

Odszkodowanie to świadczenie, które ma wynagrodzić Ci szkody majątkowe poniesione np. w wypadku lub wskutek niedotrzymania warunków umowy. Oznacza to, że otrzymasz je, o ile to druga strona ponosi odpowiedzialność za dane zdarzenie (np. wypadek) i gdy to właśnie ta sytuacja doprowadziła do utraty korzyści lub uszczerbku majątkowego.

Kiedy możliwe jest zasiedzenie nieruchomości?

Do zasiedzenia nieruchomości może dojść, gdy przez czas określony w przepisach (20 lub 30 lat) zachowujesz się jak jej właściciel – np. uprawiasz rośliny na gruncie czy przeprowadzasz niezbędne remonty. Spełnienie tych warunków wprawdzie wystarczy, by doszło do zasiedzenia. W dalszej kolejności musisz jednak potwierdzić swoje prawa w sądzie, m.in. po to, by móc wpisać się do księgi wieczystej jako właściciel.

Co zrobić, gdy kontrahent nie opłaci faktury?

W pierwszej kolejności możesz skorzystać z tzw. windykacji miękkiej, czyli upomnieć się o płatność telefonicznie czy mailowo, a następnie wysłać przedsądowe wezwanie do zapłaty. Jeśli takie działania nie przyniosą skutku, warto wnieść pozew o zapłatę i dochodzić swoich praw w sądzie. Tym bardziej, że zwykle postępowanie o odzyskanie pieniędzy przebiega w trybie uproszczonym. Znacznie łatwiej i szybciej możesz więc zakończyć sprawę i rozpocząć egzekucję z majątku kontrahenta.

https://adwokacisikorscy.pl/wp-content/uploads/2024/06/sikorscy-kancelaria-adwokacka-logo-white-e1718957592760.png
Sikorscy Kancelaria Adwokacka Aldona Sikorska Piotr Sikorski s.c.
https://adwokacisikorscy.pl/wp-content/uploads/2022/12/adwokatura.png