STWIERDZENIE NABYCIA SPADKU

POTWIERDŹ SWOJE
PRAWA DO SPADKU

Chcesz uregulować sprawy spadkowe? Samo złożenie
oświadczenia o przyjęciu spadku nie wystarczy!

Stwierdzenie nabycia spadku to pierwszy krok w stronę uregulowania spraw spadkowych i swobodnego zarządzania odziedziczonym majątkiem. Dopiero gdy je uzyskasz, możesz przeprowadzić takie czynności jak sprzedaż  nieruchomości, dział spadku albo odzyskać pieniądze od dłużników zmarłego.

Potwierdzenie swoich praw przed sądem wiąże się z koniecznością dopełnienia formalności i spełnienia konkretnych wymogów. Nie musisz jednak zajmować się wszystkim na własną rękę – pozwól, by wyręczył Cię w tym doświadczony adwokat. Jako specjaliści od prawa spadkowego:

  • pomagamy Ci przygotować wniosek o stwierdzenie nabyci spadku,
  • dbamy o wszystkie formalności i spełnienie wymogów narzuconych przez przepisy;
  • pilnujemy dat i terminów;
  • reprezentujemy Cię podczas postępowania przed sądem.

PRZYJĘCIE LUB ODRZUCENIE SPADKU

Nim potwierdzisz swoje prawa do majątku po zmarłym, może pojawić się potrzeba złożenia oświadczenia o przyjęciu lub odrzuceniu spadku – przed notariuszem lub w ramach sądowego postępowania spadkowego. Zastanawiasz się, czy warto przyjąć spadek? Boisz się odziedziczenia długów po spadkodawcy? A może nie wiesz, jak odrzucić spadek w imieniu małoletniego dziecka? We wszystkim Ci pomożemy.

REPREZENTACJA W TWOJEJ SPRAWIE

Zadbamy, by postępowanie przebiegało sprawnie i bez zbędnych kosztów. Będziemy Cię reprezentować przed sądem i dopilnujemy, by wydane postanowienie potwierdzało Twoje prawa do majątku po zmarłym.

ZMIANA LUB UCHYLENIE POSTANOWIENIA

Sąd wydał postanowienie, które pomijało jednego ze spadkobierców? A może uwzględnił kogoś, komu tak naprawdę majątek po zmarłym nie przysługuje? Pomożemy Ci uregulować te kwestie zgodnie z rzeczywistą sytuacją, występując o zmianę lub uchylenie stwierdzenia nabycia spadku.

ZOBACZ NAJCZĘSTSZE PYTANIA DOTYCZĄCE STWIERDZENIA NABYCIA SPADKU

Czym jest stwierdzenie nabycia spadku?

Stwierdzenie nabycia spadku to sądowe potwierdzenie praw danych osób do majątku po zmarłym. Jest niezbędne do dokonania konkretnych czynności – np. sprzedaży odziedziczonej nieruchomości albo wypłacenia pieniędzy z konta zmarłego.

Stwierdzenie nabycia spadku – i co dalej?

Po stwierdzeniu nabycia spadku kolejnym krokiem będzie dział spadku. Dopiero po tym etapie spadkobiercy dostaną na wyłączną własność konkretną część majątku po zmarłym. Dział spadku można przeprowadzić sądowo lub w formie umowy.

https://adwokacisikorscy.pl/wp-content/uploads/2022/12/kancelaria-ekspert-logo-wh2.png
Kancelaria Adwokacka EKSPERT
https://adwokacisikorscy.pl/wp-content/uploads/2022/12/adwokatura.png