KARTA POBYTU CZASOWEGO

POMOŻEMY CI UZYSKAĆ KARTĘ POBYTU CZASOWEGO ORAZ NIEBIESKĄ KARTĘ (BLUE CARD), WYKORZYSTUJĄC PONAD 20 LAT DOŚWIADCZENIA

Jesteś osobą spoza europejskiego obszaru gospodarczego? Planujesz przebywać w Polsce przez dłużej niż 3 miesiące i chcesz zalegalizować swój pobyt? Nie wiesz, jak ubiegać się o Kartę Pobytu Czasowego?

Praca w Polsce, chęć prowadzenia działalności gospodarczej w kraju, kontynuowanie edukacji, małżeństwo z obywatelem polskim czy przyjazd do RP w celu połączenia z rodziną – to najczęstsze sytuacje, w których cudzoziemcy spoza EOG występują o Kartę Pobytu Czasowego.

Tego rodzaju sprawy są jednak skomplikowane. Po pierwsze, w zależności od powodu ubiegania się o zezwolenie na pobyt czasowy obowiązują odmienne wymogi formalne. Do tego dochodzi konieczność znajomości prawa imigracyjnego i postępowania administracyjnego. Działając na własną rękę, łatwo popełnić błędy. To z kolei sprawiają, że legalizacja pobytu czasowego w Polsce może zająć znacznie więcej czasu.

Sytuacja staje się znacznie prostsza, jeśli w całej tej procedurze wesprze Cię adwokat od spraw cudzoziemców. W ten sposób unikasz popularnych błędów, takich jak brak dołączenia do wniosku wymaganych dokumentów czy nieprawidłowe wypełnienie formularza. Jako adwokaci od spraw cudzoziemców już od 2003 pomagamy w legalizacji pobytu czasowego w Polsce. W ramach naszych usług:

  • sprawdzamy, czy uzyskanie Karty Pobytu Czasowego jest konieczne;
  • pomagamy wypełnić wnioski i zgromadzić wymagane dokumenty;
  • sprawdzamy wszystkie niezbędne umowy związane z zatrudnieniem cudzoziemców czasowo przebywających w kraju;
  • dbamy o legalizację Twojego pobytu w Polsce;
  • reprezentujemy Cię przed organami administracyjnymi podczas całego procesu legalizacji pobytu;
  • zapewniamy ogólną pomoc i doradztwo prawne;
  • wykorzystując nasze doświadczenie, znajomość przepisów oraz procedur administracyjnych, czuwamy nad przebiegiem procedury i dokładamy starań, by sprawa zakończyła się jak najsprawniej.

Pamiętaj, by nie zwlekać z tą decyzją. Wniosek o pobyt czasowy musisz złożyć najpóźniej w ostatnim dniu legalnego pobytu.

WNIOSEK O UDZIELENIE ZEZWOLENIA NA POBYT CZASOWY

Cudzoziemiec musi osobiście złożyć wniosek o wydanie Karty Pobytu Czasowego (lub Blue Card), jednak w urzędzie może towarzyszyć mu pełnomocnik. Jako adwokaci dla cudzoziemców pomagamy zadbać o wszystkie formalności. Upewniamy się, że spełniasz przepisowe wymogi i dołączasz do wniosku niezbędne dokumenty –  m.in. potwierdzenie otrzymywania stałego dochodu oraz ubezpieczenie. Pomagamy Ci również przygotować się do wizyty w urzędzie, a później czuwamy nad całym procesem uzyskania Karty Pobytu Czasowego.

JEDNOLITE ZEZWOLENIE NA POBYT I PRACĘ

Pomożemy Ci zadbać o uzyskanie zezwolenia dla pracownika tak, by mógł legalnie przebywać w Polsce i jednocześnie wykonywać powierzoną mu pracę. Dzięki uzyskaniu jednolitego zezwolenie na pracę i pobyt cała procedura będzie przebiegać w jednym postępowaniu administracyjnym, a Ty dopełnisz wszelkich formalności związanych z legalnym zatrudnieniem. Jeśli natomiast Twój potencjalny pracownik otrzymał już zezwolenie na pobyt na innej podstawie – np. z uwagi na studia zaoczne – również pomożemy Ci zadbać o legalizację jego zatrudnienia.

BLUE CARD (NIEBIESKA KARTA)

Jeśli cudzoziemiec ma wykonywać zawód wymagający wysokich kwalifikacji, potrzebuje specjalnego rodzaju zezwolenia na pobyt czasowy, czyli tzw. Niebieskiej Karty (Blue Card). Dopiero wtedy masz prawo legalnie zatrudnić w swojej firmie specjalistę czy pracownika wyższego szczebla spoza Europejskiego Obszaru Gospodarczego. Pomożemy Ci dopełnić formalności związanych z uzyskaniem Niebieskiej Karty. Powiemy Ci, jak przygotować umowę, wniosek oraz niezbędne dokumenty i będziemy reprezentować cię w sprawie o uzyskanie Blue Card.

SZUKASZ ADWOKATA W WARSZAWIE?

Nasza kancelaria zlokalizowana w dzielnicy Warszawa Śródmieście to miejsce, w którym wykorzystujemy ponad 20-letnie doświadczenie w prowadzeniu spraw cudzoziemców. Wiedza w połączeniu z doświadczeniem i znajomością procedur administracyjnych zaowocowała już wieloma sukcesami w sprawach naszych klientów z województwa mazowieckiego, a nawet z całej Polski. W swojej praktyce staramy się być nie tylko skutecznymi prawnikami. Kierujemy się również 3 ważnymi zasadami, takimi jak uczciwość, elastyczność oraz empatia. Dokładamy starań, by każdy klient czuł się pewnie, wiedząc, że adwokat czuwa nad jego sprawą i informuje go o każdym postępie. Podobają Ci się takie zasady współpracy? Jeśli tak, skontaktuj się z nami i powiedz, w czym możemy Ci pomóc.

ZOBACZ NAJCZĘSTSZE PYTANIA DOTYCZĄCE KARTY POBYTU CZASOWEGO

Kiedy potrzebne jest zezwolenie na pobyt czasowy?

O zezwolenie na pobyt czasowy powinien wystąpić cudzoziemiec spoza Europejskiego Obszaru Gospodarczego lub Szwajcarii (czyli osoba z tzw. państwa trzeciego), o ile pobyt w RP ma być dłuższy niż 90 dni. Przez pierwsze 3 miesiące istnieje bowiem możliwość legalnego pobytu w ramach ruchu bezwizowego lub na podstawie wizy.

Na jak długo udzielane jest zezwolenie na pobyt czasowy?

Zezwolenie na pobyt czasowy udzielane jest na określony czas od 3 miesięcy do 3 lat. Nie ma możliwości jego przedłużenia. Po upływie okresu wskazanego w zezwoleniu konieczne jest wystąpienia o kolejną kartę pobytu lub opuszczenie kraju. Co więcej, jeśli cudzoziemiec posiada zezwolenie jednolite (zezwolenie na pobyt i pracę), zmiana pracodawcy lub warunków pracy również będzie wymagać wystąpienia o nowe zezwolenie.

Czym jest Karta Pobytu Czasowego?

Karta Pobytu Czasowego to dokument potwierdzający posiadanie zezwolenia na pobyt czasowy, na podstawie którego cudzoziemiec spoza Europejskiego Obszaru Gospodarczego może legalnie przebywać w Polsce dłużej niż 90 dni. Aby uzyskać takie zezwolenie, konieczne jest złożenie wniosku wraz z wymaganymi załącznikami. Jeśli zostanie on rozpatrzony pozytywnie, cudzoziemiec otrzymuje zezwolenie na pobyt czasowy w Polsce na okres wskazany w zezwoleniu – będzie on wynosić maksymalnie 3 lata. Potwierdzeniem uzyskania tego prawa jest właśnie Karta Pobytu Czasowego.

https://adwokacisikorscy.pl/wp-content/uploads/2022/12/kancelaria-ekspert-logo-wh2.png
Kancelaria Adwokacka EKSPERT
https://adwokacisikorscy.pl/wp-content/uploads/2022/12/adwokatura.png