Chcesz podzielić majątek po rozwodzie? Ty i Twój małżonek macie wspólny kredyt? A może potrzebujesz zgody sądu na rozporządzanie majątkiem swojego dziecka?
Podział zgromadzonego majątku bywa niezwykle skomplikowany i budzi wiele emocji. To z kolei nie tylko utrudnia znalezienie kompromisu, ale także wiąże się z ryzykiem podjęcia niekorzystnych decyzji. Dopiero dokładnie znając przepisy, swoje prawa i konsekwencje swoich wyborów, jesteś w stanie znaleźć najlepsze dla siebie rozwiązanie.
To jednak dopiero pierwszy z wielu problemów, w jakim pomagamy naszym klientom jako adwokaci od spraw rodzinnych. Niejednokrotnie wspieraliśmy też małżonków i byłych małżonków w skomplikowanych sprawach dotyczących nierównego podziału majątku, rozliczenia poczynionych przez lata nakładów i wydatków czy podpisania intercyzy. Nasza kancelaria pomaga również osobom, które chcą uzyskać zgodę sądu na rozporządzanie majątkiem swojego dziecka.
Jako adwokaci od spraw majątkowych w ramach naszych usług:
Pomożemy Ci we wszystkich sprawach związanych z podziałem majątku małżeńskiego. Możesz liczyć na nasze wsparcie nie tylko w razie podziału majątku po rozwodzie lub orzeczeniu separacji prawnej. Jako adwokaci od spraw rodzinnych prowadzimy także inne sprawy majątkowe. Jeśli zastanawiasz się nad ustanowieniem rozdzielności majątkowej w trakcie trwania małżeństwa, powiemy Ci, czy takie rozwiązanie jest dla Ciebie korzystne i przygotujemy odpowiednią umowę.
Jeśli w czasie trwania małżeństwa zdarzyło Ci się samodzielnie pokrywać koszty utrzymania waszego wspólnego majątku albo dokonywać inwestycji z prywatnych pieniędzy na wasz wspólny majątek, pomożemy Ci udowodnić i rozliczyć wszystkie te nakłady i wydatki. Dzięki temu otrzymasz nie tylko przypadającą Ci w udziale część wspólnego majątku ulegającego podziałowi, ale też zwrot zainwestowanych pieniędzy.
Twoje dziecko dostało darowiznę albo zadośćuczynienie? A może chcesz w jego imieniu odrzucić spadek obciążony długami? Rozporządzanie majątkiem małoletniego w wielu przypadkach wymaga zgody sądu. Sprawdzimy czy w Twojej sytuacji jest to konieczne, a jeśli tak – pomożemy Ci dopełnić wszystkich formalności. Zbierzemy dowody i argumenty na to, że działasz zgodnie z dobrem dziecka. Wszystko po to, by umożliwić Ci dokonanie określonej czynności.
Doskonale wiemy, że decyzje podjęte w sprawach majątkowych mogą mieć ogromny wpływ na Twoje dalsze życie. Stawka jest wysoka, a Ty potrzebujesz znacznie więcej niż tylko pomocy doświadczonego prawnika. Choć województwo mazowieckie, a nawet sama Warszawa jest pełna adwokatów specjalizujących się w tego typu sprawach, wierzymy, że nasze podejście nas wyróżnia. Empatia, uczciwość oraz elastyczność w działaniu to najważniejsze wartości naszej kancelarii zlokalizowanej w dzielnicy Śródmieście. Dokładamy starań, by każdy klient czuł się z nami bezpiecznie. Przedstawiamy realne scenariusze, na bieżąco informujemy Cię o przebiegu postępowania i towarzyszymy Ci na każdym kroku, chcąc być dla Ciebie partnerem, jakiego potrzebujesz. Podobają Ci się takie zasady współpracy? Jeśli tak, skontaktuj się z nami i powiedz, w czym może pomóc Ci nasz adwokat.
Nie. W razie śmierci jednego z małżonków i tak automatycznie ustaje wspólność majątkowa, a dziedziczeniu podlega jedynie udział z tego majątku przypadający zmarłemu (połowa całego majątku wspólnego). Zawarcie intercyzy nie oznacza więc, że mąż czy żona będzie odsunięta od dziedziczenia po zmarłym małżonku.
Rodzice mogą swobodnie zarządzać majątkiem dziecka w ramach tzw. zakresu zwykłego zarządu. Wszystkie czynności wychodzące poza ten zakres wymagają już zgody sądu. Za czynności przekraczające zwykły zarząd uważa się np. odrzucenie spadku w imieniu małoletniego, dokonanie działu spadku, zakup nieruchomości za pieniądze, które małoletni otrzymał w darowiźnie czy zawarcie ugody w sprawie o odszkodowanie dla dziecka. Krótko mówiąc – chodzi o wszystkie te sprawy, które mają istotny wpływ na sytuację majątkową dziecka, a co za tym idzie, w których sąd musi skontrolować, czy podjęta decyzja leży w interesie małoletniego.