DZIAŁ SPADKU

PODZIEL SPADEK I ZACZNIJ SWOBODNIE ZARZĄDZAĆ MAJĄTKIEM

Chcesz podzielić spadek po zmarłym, ale nie wiesz, jak to zrobić? A może nie potrafisz porozumieć się z pozostałymi spadkobiercami?

Dopiero po przeprowadzeniu działu spadku stajesz się jedynym właścicielem części majątku po zmarłym. Wtedy nie musisz już działać w porozumieniu z pozostałymi spadkobiercami i odziedziczone przedmioty stają się wyłącznie Twoje.

To od decyzji podjętych na tym etapie, sporządzonych wniosków i argumentów zależy jednak, w jaki sposób przebiegnie dział spadku, jak długo będzie trwał i czy sprawa ostatecznie zakończy się po Twojej myśli. Adwokat od spraw spadkowych może Ci w tym pomóc, wspierając Cię wiedzą, doświadczeniem i pomagając Ci wybrać drogę najbardziej zgodną z Twoimi oczekiwaniami. W ramach naszych usług:

  • analizujemy Twoją sprawę i odpowiadamy na wszystkie Twoje pytania;
  • wskazujemy, jaki podział spadku jest dla Ciebie bardziej korzystny – przed sądem, czy przed notariuszem;
  • niezależnie od wybranej przez Ciebie drogi Cię w niej wspieramy;
  • doradzamy Ci, w jaki sposób podzielić spadek, by było to dla Ciebie najbardziej korzystne;
  • przygotowujemy niezbędną dokumentację, dowody i pisma, w tym wniosek o dział spadku lub umowę;
  • reprezentujemy Cię na sali sądowej.

UMOWNY DZIAŁ SPADKU

Jeśli chcesz zakończyć sprawę szybko i poza salą sądową, pomożemy Ci przeprowadzić dział spadku w drodze umowy. Będziemy Cię reprezentować podczas negocjacji z pozostałymi współspadkobiercami, pomagając wam osiągnąć porozumienie, zadbamy, by sposób podziału spadku był dla Ciebie korzystny i przygotujemy umowę, która zabezpieczy Twoje prawa.

SĄDOWY DZIAŁ SPADKU

Gdy nie jesteś w stanie porozumieć się ze spadkobiercami i w sprawę musi zaangażować się sąd, nasz prawnik przygotuje wniosek, zgromadzi dowody i przeprowadzi Cię przez całe postępowanie. Będzie czuwać nad każdym etapem sprawy, by zmaksymalizować szanse, że zakończy się po Twojej myśli.

ROSZCZENIA ZWIĄZANE Z DZIAŁEM SPADKU

Będziemy Cię reprezentować także w sprawach związanych z działem spadku i mających realny wpływ na to, jakie składniki majątku otrzymasz i jak duży majątek przypadnie Ci w udziale. Możesz liczyć na nasze wsparcie w sprawach roszczeń z tytułu posiadania poszczególnych przedmiotów spadku, osiągania z nich pożytków i innych przychodów, dokonywania nakładów, a także w sprawach dotyczących zaliczenia darowizn na schedę spadkową.

SZUKASZ ADWOKATA W WARSZAWIE?

Warszawa obfituje w prawników prowadzących sprawy spadkowe. Wierzymy jednak, że nasze podejście nas wyróżnia. Jako adwokaci nie tylko znamy przepisy, mamy niezbędne doświadczenie i konsekwentnie dążymy do podziału spadku w sposób najbardziej dla Ciebie optymalny. Przede wszystkim nasza kancelaria zlokalizowana w dzielnicy Śródmieście działa w oparciu o takie wartości jak uczciwość, elastyczność w działaniu oraz empatia. Wiemy, jak stresująca może być dla Ciebie sprawa spadkowa, dlatego dokładamy starań, by przebiegała jak najsprawniej, a przede wszystkim bez zbędnego stresu. Staramy się eliminować niepewność na każdym kroku, pozostając z Tobą w stałym kontakcie, dokładnie tłumacząc Ci Twoją sytuację, na bieżąco informując o przebiegu sprawy i rozwiewając ewentualne wątpliwości. W ten sposób budujemy z naszymi klientami z województwa mazowieckiego relacje oparte na wzajemnym zaufaniu. Podobają Ci się takie zasady współpracy? Jeśli tak, skontaktuj się z nami i powiedz, w czym może pomóc Ci nasz adwokat.

ZOBACZ NAJCZĘSTSZE PYTANIA DOTYCZĄCE DZIAŁU SPADKU

Jak można przeprowadzić dział spadku?

Istnieją 3 sposoby, by podzielić majątek po zmarłym – sprzedaż odziedziczonych dóbr i podzielenie się pieniędzmi (podział cywilny), podział fizyczny odziedziczonych przedmiotów lub przyznanie majątku na własność niektórym spadkobiercom z obowiązkiem spłaty pozostałych.

Dział spadku – w sądzie czy u notariusza?

Dział spadku u notariusza możesz przeprowadzić tylko pod warunkiem, że wszyscy spadkobiercy są zgodni co do sposobu podziału. W przypadku, gdy któryś z nich nie stawi się w kancelarii albo gdy nie będziecie się w stanie porozumieć, pozostaje wam droga sądowa. Dział spadku przed sądem warto przeprowadzić jednak nie tylko w razie konfliktów. To rozwiązanie wiąże się z niższymi kosztami, więc jest dobrym wyborem również dla osób, którym zależy na zminimalizowaniu wydatków.

https://adwokacisikorscy.pl/wp-content/uploads/2024/06/sikorscy-kancelaria-adwokacka-logo-white-e1718957592760.png
Sikorscy Kancelaria Adwokacka Aldona Sikorska Piotr Sikorski s.c.
https://adwokacisikorscy.pl/wp-content/uploads/2022/12/adwokatura.png