TESTAMENT

SPISZ WAŻNY TESTAMENT I NIE MARTW SIĘ O SWÓJ MAJĄTEK

Chcesz mieć pewność, że dziedziczenie przebiegnie po Twojej myśli? A może nie wiesz, jak podważyć pozostawiony testament?

Tylko spisując testament, masz pewność, że Twój majątek przypadnie dokładnie tym osobom, którym chcesz go przekazać. Działając samodzielnie, ryzykujesz jednak, że w przyszłości okaże się nieważny albo że jego postanowienia zostaną zinterpretowane inaczej, niż tego oczekujesz. Korzystając z profesjonalnej pomocy, możesz jednak uniknąć tych błędów.

Nasza kancelaria adwokacka wspiera nie tylko przyszłych spadkodawców, ale także osoby, które mają otrzymać spadek. Ktoś bliski spisał swoją ostatnią wolę bez pełnej świadomości, pod przymusem lub nie dopełnił wymogów formalnych? Taki testament można podważyć! A może spadkodawca niesłusznie Cię wydziedziczył i chcesz wykazać, że nie miał ku temu powodów?

W każdej z wyżej opisanych sytuacji, możesz wiele zyskać, gdy pomoże Ci adwokat od spraw spadkowych. Unikniesz w ten sposób wielu błędów, które mogą Cię dużo kosztować. W ramach naszych usług:

  • analizujemy Twoją sprawę i odpowiadamy na wszystkie Twoje pytania;
  • wskazujemy, jak możesz rozporządzić majątkiem zgodnie z Twoją wolą;
  • sprawdzamy, czy testament sporządzony przez bliską Ci osobę jest ważny;
  • przygotowujemy wszystkie niezbędne pisma i dowody na poparcie Twoich racji;
  • reprezentujemy Cię w postępowaniach związanych z testamentem.

POMOC W SPISANIU TESTAMENTU

Upewnimy się, że postanowienia w testamencie sformułowane są w taki sposób, by sąd zinterpretował je prawidłowo. Zadbamy też o spełnienie wszystkich wymogów formalnych, by spadkobiercy niezadowoleni z przebiegu dziedziczenia nie mogli podważyć Twojej ostatniej woli.

PODWAŻENIE TESTAMENTU

Sam fakt spisania testamentu jeszcze nie oznacza, że spadkodawca chciał rozporządzić swoim majątkiem właśnie w ten, a nie inny sposób. Mógł nie być w pełni świadomy swojego postępowania, działać pod przymusem albo nie wiedział, jak zredagować testament, by w pełni odzwierciedlał jego wolę. W każdej z tych sytuacji zadbamy o zgromadzenie dowodów i argumentów, które pozwolą podważyć ostatnią wolę zmarłego.

POSTĘPOWANIA ZWIĄZANE Z TESTAMENTEM

Spadkobierca próbował wpłynąć na treść testamentu, ukrył go albo sfałszował? Jako adwokaci wystąpimy o stwierdzenie niegodności dziedziczenia i pomożemy Ci uregulować dziedziczenie zgodnie z wolą spadkodawcy.  A może zmarły niesłusznie Cię wydziedziczył?  W takiej sytuacji postaramy się udowodnić, że jego decyzja była nieuzasadniona.

SZUKASZ ADWOKATA W WARSZAWIE?

Bardzo często temat testamentu wywołuje rodzinne napięcia i konflikty. Wybranie prawnika, który poprowadzi Twoją sprawę, może więc stanowić duże wyzwanie. Tym bardziej, że Warszawa, a już na pewno województwo mazowieckie, pełne jest prawników oferujących swoje usługi. Naszą kancelarię zlokalizowaną w dzielnicy Śródmieście zbudowaliśmy jednak na konkretnych fundamentach, takich jak uczciwość, empatia oraz elastyczność w działaniu. I to właśnie one wyróżniają nas spośród wielu innych adwokatów. Kierowanie się tymi wartościami pozwala nam zapewnić nie tylko profesjonalną pomoc prawną, ale także poczucie bezpieczeństwa. Dokładamy starań, by minimalizować stres towarzyszący całej sprawie spadkowej – wyjaśniając sytuację, na bieżąco informując o postępach i pozostając w stałym kontakcie z naszymi klientami. Podobają Ci się takie zasady współpracy? Jeśli tak, skontaktuj się z nami i powiedz, w czym może pomóc Ci nasz adwokat.

ZOBACZ NAJCZĘSTSZE PYTANIA DOTYCZĄCE TESTAMENTU

Jak napisać testament?

Istnieje kilka form testamentu, ale do najpopularniejszych należy testament własnoręczny oraz testament notarialny. W tym pierwszym przypadku należy spisać całą treść własnoręcznie, podpisać się na końcu dokumentu i umieścić na nim datę. Aby uniknąć sytuacji, w której testament okaże się nieważny albo zostanie zinterpretowany niezgodnie z wolą spadkodawcy, najlepiej, by w jego przygotowaniu pomógł Ci prawnik.

Czy można podważyć testament?

Tak. Istnieją 3 sytuacje, w których można to zrobić: gdy spadkodawca działał bez pełnej świadomości lub swobody (np. z uwagi na ciężką chorobę psychiczną), pod przymusem lub w wyniku groźby. Zdarza się również, że testament jest podrobiony lub przerobiony przez osoby chcące zmienić zasady dziedziczenia. W takim przypadku można nie tylko zadbać o to, by sąd nie uwzględnił fałszywego testamentu, ale jeszcze odsunąć daną osobę od spadku, występując o uznanie jej za niegodną dziedziczenia.

https://adwokacisikorscy.pl/wp-content/uploads/2022/12/kancelaria-ekspert-logo-wh2.png
Kancelaria Adwokacka EKSPERT
https://adwokacisikorscy.pl/wp-content/uploads/2022/12/adwokatura.png