OBYWATELSTWO

UZYSKAJ OBYWATELSTWO I KORZYSTAJ Z TYCH SAMYCH PRAW CO POLACY

Twoje życie na stałe związane jest z Polską?
Chcesz poczuć się w kraju w pełni jak w domu?

Jeśli mieszkasz w Polsce od lat i właśnie w tym kraju koncentruje się całe Twoje życie. Na gruncie prawnym sprawa wygląda jednak inaczej – dopóki nie otrzymasz polskiego obywatelstwa, nie masz tych samych praw co wszyscy Polacy. Masz jednak szansę to zmienić, a my Ci w tym pomożemy.

Przez lata działalności naszej kancelarii pomogliśmy klientom z całego świata. Prowadziliśmy sprawy z zakresu obywatelstwa polskiego m.in. dla osób pochodzących z Izraela, Stanów Zjednoczonych, Anglii, Włoch, Wietnamu, Chin, Armenii, Rosji, Ukrainy, Białorusi, Kazachstanu czy Nigerii.

W ramach naszych usług:

  • zapoznajemy się z Twoją sytuacją i sprawdzamy, czy możesz uzyskać polskie obywatelstwo i jakie wymogi musisz spełnić;
  • przygotowujemy potrzebne dokumenty, wnioski i pisma procesowe;
  • reprezentujemy Cię w postępowaniach administracyjnych i sądowoadministracyjnych;
  • zapewniamy Ci pomoc w innych sprawach związanych z Twoim pobytem w Polsce –m.in. w postępowaniu o nadanie obywatelstwa lub uznanie za obywatela polskiego, a także związanych z wpisaniem zagranicznego aktu do polskich ksiąg stanu cywilnego, czyli ich transkrypcją.

POMAGAMY POTWIERDZIĆ POSIADANE OBYWATELSTWO POLSKIE

Jesteś osobą, która opuściła Polskę lata temu? Pomożemy potwierdzić obywatelstwo polskie Tobie i Twoim krewnym.

PROWADZIMY WSZYSTKIE SPRAWY ZWIĄZANE Z OBYWATELSTWEM

Naszym klientom pomagamy w sprawach dotyczących:

  • nadania obywatelstwa;
  • uznania za obywatela polskiego;
  • przywrócenia obywatelstwa polskiego;
  • potwierdzenia posiadania lub utraty obywatelstwa polskiego;
  • uzyskania potwierdzenia nabycia obywatelstwa z mocy prawa.

POMAGAMY OSOBOM SPOZA UE

Prowadzimy sprawy cudzoziemców z całego świata, pochodzących z Unii Europejskiej, a także spoza niej: Azji, Ameryki, Australii, Afryki . Uzyskując obywatelstwo polskie, staniesz się automatycznie również obywatelem UE, a tym samym zyskasz możliwość korzystania z praw przysługujących w państwach członkowskich.

SZUKASZ ADWOKATA W WARSZAWIE?

W naszej kancelarii zlokalizowanej w dzielnicy Śródmieście pomagamy osobom z zagranicy uporządkować kwestie obywatelstwa, by mogli poczuć się w Polsce jak w domu. Choć województwo mazowieckie, a nawet sama Warszawa jest pełna adwokatów oferujących swoje usługi, niewielu z nich podejmuje się prowadzenia spraw imigracyjnych. My natomiast mamy ponad 20-letnie doświadczenie w tym zakresie, a to oznacza, że doskonale znamy przepisy, umiemy stosować je w praktyce i sprawnie poruszamy się w procedurach administracyjnych. Chcemy, by nasi klienci czuli się bezpiecznie, powierzając prowadzenie sprawy właśnie nam. Z tego powodu stawiamy na ciągłą komunikację, informujemy o postępach i staramy się budować mocne relacje oparte na zaufaniu. To właśnie wspomniane zaufanie, a także empatia i elastyczność w działaniu stanowią 3 fundamenty naszej kancelarii zlokalizowanej w dzielnicy Śródmieście. Podobają Ci się takie zasady współpracy? Jeśli tak, skontaktuj się z nami i powiedz, w czym możemy Ci pomóc.

ZOBACZ NAJCZĘSTSZE PYTANIA DOTYCZĄCE OBYWATELSTWA

Jak można uzyskać polskie obywatelstwo?

Aby otrzymać obywatelstwo polskie trzeba po pierwsze spełnić warunki do nadania obywatelstwa lub uznania za obywatela przewidziane przez przepisy. Kolejnym krokiem będzie przygotowanie wymaganych dokumentów i wniosku, a później złożenie go do wojewody właściwego ze względu na miejsce zamieszkania wojewódzkiego albo do konsulatu.

Ile lat trzeba mieszkać w Polsce, aby uzyskać obywatelstwo?

Wiele zależy od konkretnego przypadku. Uzyskanie obywatelstwa wiąże się nie tylko z koniecznością przebywania w Polsce przez określony czas, ale jeszcze z obowiązkiem spełnienia dodatkowych warunków. Przykładowo, cudzoziemiec mający zezwolenie na pobyt stały uzyskane w związku z polskim pochodzeniem lub Kartą Polaka, może otrzymać obywatelstwo po legalnym i nieprzerwanym pobycie w Polsce przez zaledwie 1 rok. Z kolei osoba posiadająca status uchodźcy może otrzymać obywatelstwo dopiero po 2 latach takiego nieprzerwanego pobytu.

https://adwokacisikorscy.pl/wp-content/uploads/2022/12/kancelaria-ekspert-logo-wh2.png
Kancelaria Adwokacka EKSPERT
https://adwokacisikorscy.pl/wp-content/uploads/2022/12/adwokatura.png