ODSZKODOWANIE I ZADOŚĆUCZYNIENIE

OTRZYMAJ ODSZKODOWANIE
I ZADOŚĆUCZYNIENIE,
KTÓRE CI SIĘ NALEŻY

Jesteś osobą poszkodowaną w wypadku przy pracy? Nie wiesz, jak otrzymać odszkodowanie za błąd medyczny? A może chcesz sprawdzić, czy należy Ci się  zadośćuczynienie za śmierć osoby bliskiej? 

Masz prawo oczekiwać, że osoba odpowiedzialna za wyrządzone szkody naprawi je w całości. Co więcej, bardzo często możesz też domagać się rekompensaty za krzywdy, czyli za cierpienia psychiczne i fizyczne. Aby jednak tak się stało, musisz ustalić, ile dokładnie Ci się należy i poprzeć swoje roszczenia odpowiednimi dowodami.

Ustalenie właściwej wysokości odszkodowania i zadośćuczynienia może okazać się dużym wyzwaniem. Tak samo jak dopełnienie wszystkich formalności i samodzielne toczenie sporu.

Nie musisz jednak działać na własną rękę. W postępowaniu o odszkodowanie i zadośćuczynienie możesz skorzystać ze wsparcia doświadczonego adwokata od spraw cywilnych. W ramach naszych usług:

 • pomagamy Ci uzyskać odszkodowanie za szkody majątkowe i zadośćuczynienie za doznane krzywdy;
 • sprawdzamy, czy możesz otrzymać również inne świadczenia, takie jak renta czy zwrot kosztów pogrzebu;
 • wyliczamy, jaka kwota odszkodowania i zadośćuczynienia Ci się należy;
 • zbieramy odpowiednie dowody, które potwierdzą wysokość przysługujących Ci świadczeń;
 • przygotowujemy wezwanie do zapłaty, pozew o zapłatę oraz inne niezbędne pisma;
 • reprezentujemy Cię w rozmowach ugodowych z drugą stroną;
 • zapewniamy Ci wsparcie na drodze sądowej.

DOCHODZENIE ODSZKODOWANIA

Wypłacone odszkodowanie powinno pokryć wszystkie poniesione przez Ciebie szkody materialne – np. koszty leczenia, naprawy samochodu czy utracone wynagrodzenie.

Zadbamy, by przy jego obliczaniu uwzględnić wszystkie wydatki i straty, a potem będziemy dochodzić pieniędzy w Twoim imieniu
– zarówno w drodze negocjacji, jak i w ramach postępowania przed sądem.

Możesz liczyć na naszą pomoc w takich sprawach jak:

 • wypadek komunikacyjny;
 • wypadek przy pracy;
 • choroba zawodowa;
 • błąd medyczny;
 • niesłuszne aresztowanie;
 • niesłuszne skazanie;
 • szkody (uszczerbek) na zdrowiu;
 • śmierć osoby najbliższej;
 • szkody będące następstwem przestępstwa;
 • wywłaszczenie nieruchomości.

ZADOŚĆUCZYNIENIE ZA DOZNANE KRZYWDY

Jeśli całe zdarzenie wiązało się dla Ciebie także cierpieniem psychicznym lub fizycznym, obok odszkodowania pomożemy Ci uzyskać również zadośćuczynienie. Wprawdzie żadne pieniądze nie wymażą bólu i nie cofną czasu. Dadzą Ci jednak poczucie, że Twoje krzywdy nie pozostały niezauważone, a druga strona poniosła konsekwencje swoich czynów.

SZUKASZ ADWOKATA W WARSZAWIE?

Województwo mazowieckie i sama Warszawa to obszary pełne specjalistów od spraw dotyczących odszkodowania i zadośćuczynienia. W naszej kancelarii zlokalizowanej w dzielnicy Śródmieście staramy się jednak oferować znacznie więcej niż tylko profesjonalną pomoc prawną. Wiemy, że tego rodzaju wydarzeniom bardzo często towarzyszy duże cierpienie i problemy zdrowotne. W takich chwilach adwokat znający przepisy i będący w stanie uzyskać dla Ciebie wysoką rekompensatę to za mało. Potrzebujesz również kogoś, kto wyręczy Cię na każdym kroku, podczas gdy Ty ze spokojną głową skupisz się na sobie i powrocie do zdrowia. Te założenia możemy realizować, kierując się takimi wartościami jak empatia, uczciwość i elastyczność w działaniu. Podobają Ci się takie zasady współpracy? Jeśli tak, skontaktuj się z nami i powiedz, w czym możemy Ci pomóc.

ZOBACZ CZĘSTE PYTANIA DOTYCZĄCE ODSZKODOWANIA I ZADOŚĆUCZYNIENIA

Odszkodowanie a zadośćuczynienie – jaka jest różnica?

Odszkodowanie to świadczenie naprawiające straty materialne (poniesione koszty i utracone korzyści). Zadośćuczynienie stanowi natomiast rekompensatę za niematerialne następstwa zdarzenia – np. ból związany z wypadkiem, cierpienie po stracie bliskiej osoby itd.

Od czego zależy wysokość odszkodowania i zadośćuczynienia?

Odszkodowanie powinno odpowiadać wysokości szkody majątkowej – stratom finansowym i utraconym korzyściom związanym z całym zdarzeniem. Oznacza to, że wysokość odszkodowania zawsze jest uzależniona od konkretnego przypadku.

Z ustaleniem wysokości zadośćuczynienia jest już natomiast znacznie trudniej. To rekompensata za krzywdy, czyli cierpienia psychiczne i fizyczne. Nie da się precyzyjnie powiedzieć, ile powinna kosztować strata bliskiej osoby albo utrata pełnej sprawności. Pod uwagę można wziąć wprawdzie orzeczenia sądów w podobnych sprawach, jednak dwie osoby znajdujące się w tej samej sytuacji często zupełnie inaczej przeżywają to samo zdarzenie. Właśnie dlatego wysokość zadośćuczynienia zawsze ustala się indywidualnie dla konkretnej sprawy, biorąc pod uwagę m.in. wiek poszkodowanego czy stopień i czas trwania cierpień.

https://adwokacisikorscy.pl/wp-content/uploads/2022/12/kancelaria-ekspert-logo-wh2.png
Kancelaria Adwokacka EKSPERT
https://adwokacisikorscy.pl/wp-content/uploads/2022/12/adwokatura.png