ZEZWOLENIE NA PRACĘ

POMOŻEMY CI UZYSKAĆ ZEZWOLENIE NA PRACĘ

Chcesz legalnie pracować w Polsce? A może zatrudniasz cudzoziemców i potrzebujesz pomocy w dopełnieniu wszystkich formalności?

Legalizacja pracy cudzoziemca w Polsce nie jest prosta. Musisz zgromadzić wiele potrzebnych dokumentów, prawidłowo wypełnić wniosek, a czasem jeszcze spełnić dodatkowe wymogi, takie jak tzw. test rynku pracy.

Nasze doświadczenie pokazuje, że wiele wniosków składanych samodzielnie zawiera błędy. To z kolei prowadzi do wydłużenia całego procesu legalizacji pracy w Polsce, a w skrajnych przypadkach nawet nieotrzymania zgody urzędu. Jeśli jednak pomaga Ci adwokat od spraw cudzoziemców, możesz mieć jednak pewność, że wszystkie wymogi zostaną spełnione, a proces legalizacji pracy przebiegnie możliwie jak najszybciej.

Nasza kancelaria od lat pomaga w sprawach cudzoziemców. Przeprowadziliśmy już setki spraw związanych z legalizacją zatrudnienia. W ramach naszych usług:

  • pomagamy Ci zgromadzić wszystkie dokumenty potrzebne do udzielenia zezwolenia na pracę;
  • nasz prawnik w Twoim imieniu przygotowuje wniosek, dbając, by spełniał wszystkie wymogi formalne, a co za tym idzie – by sprawa przebiegła jak najszybciej;
  • reprezentujemy Cię w kontaktach z urzędem;
  • pomagamy Ci w całościowej legalizacji pracy i pobytu w Polsce – możesz liczyć na nasze wsparcie także w sprawach dotyczących m.in. zezwolenia na pobyt czy nabycia nieruchomości w Polsce.

POMOC PRACOWNIKOM-CUDZOZIEMCOM

Zastanawiasz się, czy możesz pracować bez zezwolenia albo na kilku etatach? Nie wiesz, czy na podstawie wydanego zezwolenia możesz zmienić pracę? Obawiasz się problemów w momencie, gdy Twoje warunki zatrudnienia ulegną zmianie? Zastanawiasz się, czy jako student możesz podjąć pracę, by zdobyć dodatkowe środki utrzymania?

To tylko kilka z wielu wątpliwości, z którymi przychodzą do nas nasi klienci. Udzielimy Ci porady prawnej, wskażemy, jakie masz możliwości i będziemy Cię reprezentować w postępowaniach związanych z zezwoleniem na pracę.

Możesz liczyć na naszą pomoc także, gdy pracodawca nie przestrzega obowiązującego w Polsce prawa pracy. W takiej sytuacji będziemy walczyć o Twoje prawa – najpierw podczas negocjacji z pracodawcą i prób polubownego rozwiązania sporu, a gdy to okaże się niemożliwe – także reprezentując Cię w sądzie.

POMOC PRACODAWCOM

Nie wiesz, jak zatrudnić obcokrajowca? Nasi adwokaci pomogą Ci zalegalizować pobyt Twoich pracowników, dopełnić wszystkich formalności i uzyskać zezwolenie na pracę.

PEŁNA LEGALIZACJA ZATRUDNIENIA

Prowadzimy nie tylko sprawy związane z uzyskaniem zezwolenia na pracę. Pomagamy naszym klientom także w sprawach takich jak przedłużenie zezwolenia na pracę, powiadomienie o powierzeniu wykonywania pracy obywatelowi Ukrainy czy oświadczenie o powierzeniu wykonywania pracy cudzoziemcowi.

SZUKASZ ADWOKATA W WARSZAWIE?

Warszawa jest pełna adwokatów oferujących swoje usługi, jednak niewielu prawników podejmuje się prowadzenia spraw imigracyjnych. My jednak nie tylko chętnie świadczymy usługi prawne, ale również mamy ponad 20-letnie doświadczenie w tym zakresie. W naszej kancelarii zlokalizowanej w dzielnicy Śródmieście pomagamy klientom z województwa mazowieckiego zgromadzić wszystkie dokumenty, wypełnić wnioski, a przede wszystkim dbamy o sprawne przeprowadzenie całej procedury uzyskania zezwolenia na pracę. To wszystko w oparciu o 3 najważniejsze zasady, jakimi są dla nas uczciwość, empatia i elastyczność w działaniu. Stawiamy również na komunikację bez prawniczego żargonu. Informujemy o postępach w sprawie, pozostajemy w stałym kontakcie i na bieżąco odpowiadamy na ewentualne pytania. To pozwala nam budować silne relacje oparte na wzajemnym zaufaniu. Podobają Ci się takie zasady współpracy? Jeśli tak, skontaktuj się z nami i powiedz, w czym możemy Ci pomóc.

ZOBACZ NAJCZĘSTSZE PYTANIA W SPRAWACH ZEZWOLENIA NA PRACĘ

Czym jest zezwolenie na pracę?

Zezwolenie na pracę to dokument uprawniający cudzoziemca do pracy w Polsce, pod warunkiem legalnego przebywania w kraju – np. zezwolenia na pobyt czasowy, ważnej wizy. Zezwolenie to wydaje się na wniosek pracodawcy.

Jak uzyskać zezwolenie na pracę?

Zezwolenie na pracę na wniosek wydaje wojewoda właściwy ze względu na siedzibę pracodawcy. O dokument występuje jednak nie sam cudzoziemiec-pracownik, a jego pracodawca.  To właśnie on musi przygotować dokumenty i ponieść koszty związane z całą procedurą. Wydane zezwolenie dotyczy zawsze pracy u konkretnego pracodawcy, a nie ogólnej możliwości podjęcia zatrudnienia.

Kto musi uzyskać zezwolenie na pracę?

Zezwolenie na pracę wymagane jest m.in. w przypadku cudzoziemca, który zamierza wykonywać pracę na terytorium Polski u pracodawcy mającego siedzibę, miejsce zamieszkania, oddział, zakład lub inną formę zorganizowanej działalności na terytorium RP. Od tej zasady istnieją jednak  wyjątki – zezwolenia na pracę nie będzie potrzebował np. cudzoziemiec posiadający status uchodźcy albo korzystający z ochrony czasowej.

https://adwokacisikorscy.pl/wp-content/uploads/2024/06/sikorscy-kancelaria-adwokacka-logo-white-e1718957592760.png
Sikorscy Kancelaria Adwokacka Aldona Sikorska Piotr Sikorski s.c.
https://adwokacisikorscy.pl/wp-content/uploads/2022/12/adwokatura.png