Druga strona nie wywiązała się z umowy i naraziła Cię tym na straty? Ociąga się z wykonaniem swoich zobowiązań? A może zastanawiasz się, jak zakończyć współpracę w najbardziej korzystny sposób?
Umów powinno się dotrzymywać, jednak rzeczywistość często wygląda inaczej. Obojętnie, czy chodzi o współpracę z kontrahentem, czy jakąkolwiek umowę zawieraną w życiu prywatnym – niewywiązanie się z zawartych postanowień może narazić Cię na wysokie straty finansowe. Pomożemy Ci dochodzić swoich praw i dopilnujemy, by strona, która dopuściła się zaniedbań, naprawiła związane z tym szkody. W ramach naszych usług:
Osoba, która nie wywiązała się z umowy, powinna naprawić wszystkie związane z tym szkody. Ustalimy, jaka kwota pokryje poniesione przez Ciebie koszty oraz straty i będziemy dochodzić odszkodowania w Twoim imieniu – zarówno jeśli chodzi o sprawy cywilne na etapie negocjacji, jak i w ramach postępowania przed sądem.
Chcesz rozwiązać, wypowiedzieć lub odstąpić od umowy? Każde z tych rozwiązań możliwe jest w innych przypadkach i niesie za sobą inne skutki prawne. Sprawdzimy, z której z tych dróg możesz skorzystać w Twojej sytuacji i wskażemy Ci, jak zakończyć współpracę na najbardziej korzystnych zasadach.
Upewnimy się, że zawierana umowa zapewnia Ci maksymalną ochronę na wypadek jej niewykonania lub nienależytego wykonania. Ustalimy też odpowiednią wysokość kary umownej, by w razie niewywiązania się kontrahenta z jego obowiązków, łatwiej było Ci odzyskać pieniądze.
Jesteśmy nie tylko prawnikami, ale również przedsiębiorcami. Doskonale wiemy, jak duże znaczenie ma dobrze skonstruowana umowa i jakie przeszkody mogą pojawić się podczas nawiązanej współpracy. W naszej kancelarii zlokalizowanej w dzielnicy Śródmieście pomożemy Ci właściwie zabezpieczyć swoje prawa, kierując się przy tym takimi zasadami jak empatia, uczciwość oraz elastyczność w działaniu. Zarówno województwo mazowieckie, jak i Warszawa jest pełna adwokatów prowadzących sprawy cywilne. W naszej kancelarii łączymy jednak wiedzę z zakresu prawa cywilnego z wykształceniem ekonomicznym. A to pozwala nam spojrzeć na Twoje umowy w szerszym kontekście, dostosowanym do Twojej sytuacji. Staramy się też eliminować niepewność, towarzysząc Ci na każdym kroku i na bieżąco informując o postępach. Nie składamy przy tym obietnic bez pokrycia – przedstawiamy tylko realne scenariusze. Podobają Ci się takie zasady współpracy? Jeśli tak, skontaktuj się z nami i powiedz, w czym możemy Ci pomóc.
Jeśli nie wywiążesz się z wykonania umowy albo wykonasz ją w nieprawidłowy sposób, nie zawsze naprawisz szkody, które poniosła druga strona. Nie musisz tego robić, o ile jest to wynik okoliczności, za które nie ponosisz odpowiedzialności – np. opóźnienia w dostawie były spowodowane warunkami atmosferycznymi.
Odszkodowanie powinno odpowiadać wysokości szkody majątkowej – stratom finansowym i utraconym korzyściom związanym z niewykonaniem lub niewłaściwym wykonaniem umowy. Oznacza to, że wysokość odszkodowania zawsze jest uzależniona od konkretnego przypadku.
Jeżeli umowa zostanie wykonana prawidłowo, skutki zapłaty zaliczki i zadatku są dokładnie takie same – zapłacona kwota zostaje zaliczona na poczet całej transakcji. Różnica pojawia się natomiast, gdy któraś ze stron nie wywiąże się z warunków umowy.
W takiej sytuacji zaliczka podlega zwrotowi.
Z zadatkiem jest natomiast inaczej:
1) jeśli umowa nie została wykonana z powodów leżących po stronie zamawiającego – wykonawca zatrzymuje zadatek
2) jeśli umowa nie została wykonana z powodów leżących po stronie wykonawcy – zwraca on zamawiającemu otrzymany wcześniej zadatek oraz jego równowartość (czyli do zamawiającego trafia kwota odpowiadająca dwukrotności zadatku).